Jaki serwis jest najlepszy?

 

Jeżeli mamy w planie zakup roweru elektrycznego lub jesteśmy już jego posiadaczami, to musimy zastanowić się co zrobić w razie jego awarii. To zbyt drogi sprzęt, by oddawać go w ręce przypadkowych ludzi. Do naprawy i regulacji rowerów elektrycznych potrzeba doświadczonych i sprawnych serwisantów, a takich zatrudniają jedynie profesjonalne serwisy rowerowe.

Gdzie serwisować rower elektryczny?

serwis rowerów elektrycznychRower elektryczny, oprócz tego, że jest pełen elektroniki, to poza nią i silnikiem, jest rowerem o klasycznej konstrukcji. To znaczy, że ma standardowe elementy, w jakie jest wyposażony każdy rower. Czyli ramę, kierownicę, koła, hamulce i napęd łańcuchowy. Jak wiemy może zepsuć się wszystko, zatem może ulec awarii któryś z elementów elektrycznych, albo standardowe części. Zatem dobry serwis rowerowy, musi mieć wszechstronnych pracowników, którzy znają się zarówno na budowie elektrycznego roweru, jak i standardowego. Jeżeli chcemy mieć pewność rzetelnej i gwarantowanej usługi, wybierzmy profesjonalny serwis rowerów elektrycznych. Tylko w takich miejscach warto serwisować swój rower. Rowery elektryczne robią się coraz popularniejsze, zatem należy się spodziewać, że będą się otwierały nowe serwisy, a stare będą cieszyły się jeszcze większą ilością pracy. Serwisowanie roweru elektrycznego jest zazwyczaj droższe, od napraw i regulacji standardowych jednośladów. Jednak to nie powinno nas dziwić, bo w przypadku elektroniki i silnika, wymagane w serwisy są też sprzęty diagnostyczne, które do tanich nie należą. Zatem jeżeli oczekujemy dobrej usługi serwisowej, lepiej zgłosić się do miejsca, w którym są nie tylko dobrzy fachowcy, ale też specjalistyczne maszyny diagnozujące. Niejednokrotnie tylko dzięki nim, serwisanci są w stanie podać przyczynę awarii. Serwisy rowerów elektrycznych zajmują się również naprawą baterii oraz ładowarek do tego rodzaju rowerów.

Nie trzeba być fachowcem, by na pierwszy rzut oka zobaczyć różnicę między rowerem elektrycznym, a standardowym. Nie chodzi tu też o gabaryty, ale o obecność baterii i silnika, które od razu rzucają się w oczy. Każdy użytkownik roweru elektrycznego powinien zawczasu zorientować się, który serwis jest najlepszy w okolicy, by nie robić tego dopiero wtedy, gdy nasz rower ulegnie awarii. Wtedy zazwyczaj idzie się do pierwszego, jaki znajdziemy.