Jakie linie polecane są do produkcji folii?

Od wielu lat pracuję w dużej fabryce produkującej m.in. cukierki oraz słodycze. Moja praca polega na pakowaniu gotowych już produktów, które następnie wysyłane są do sklepów i piekarni w całej Polsce. Nie ukrywam, że moja praca stała się o wiele łatwiejsza i przyjemniejsza od czasu kiedy to szefostwo postanowiło zmodernizować linię pakującą i zdecydowało się tym samym na zakup zaawansowanych technologicznie maszyn, które przyspieszają cały proces produkcji.

Jak wyglądają nowoczesne linie produkujące folie?

polecana linia do produkcji foliiSzefostwo zdecydowało się na zakup dwóch, znacznie unowocześnionych sprzętów. Pierwszym z nich była maszyna wytwarzająca folię tzw. metodą rozdmuchu. Metoda ta polega na podgrzaniu do wysokiej temperatury specjalnych brył żywicy, które następnie za pomocą silnych nawiewów rozdmuchuje się na długiej taśmie w przeciwległych kierunkach. Tak powstała folia charakteryzuje się wysoką elastycznością oraz mniejszą podatnością na jakiekolwiek uszkodzenia. Jest to polecana linia do produkcji folii dedykowana zwłaszcza dużym firmom, które zajmują się produkcją produktów spożywczych. Drugim niemniej przydatnym urządzeniem, które znacznie usprawniło moją pracę była nowoczesna zgrzewarka. Urządzenie, jak już sama nazwa sugeruje, służy do zgrzewania końców folii. Zgrzewarkę wykorzystuje się zarówno podczas pakowania ofoliowanych produktów (które są wówczas zapakowane hermetycznie, co przedłuża tym samym ich świeżość), ale również podczas owijania załadowanych już palet. Zgrzewarka posiada dwie długie, metalowe blachy, które rozgrzewają się do wysokich temperatur. Następnie do odpowiednio nagrzanego już urządzenia wsuwane są skrajne boki folii, które są scalane przez rozgrzane blachy w jedną, szczelną całość. Niewątpliwym atutem zgrzewarki jest to, że urządzenie to jest w pełni zautomatyzowane i wymaga jedynie kontroli człowieka. Zgrzewarka sama nagrzewa się do odpowiedniej temperatury i zasysa krańce folii dzięki czemu nie jestem już narażony m.in. na oparzenia. 

Decyzja firmy dotycząca zakupu innowacyjnych sprzętów znacznie odciążyła mnie w pracy. Dzięki temu nie wracam już do domu tak bardzo zmęczony, ponadto nie jestem już narażony na oparzenia, nie mam bowiem bezpośredniego kontaktu z rozgrzaną folią. Moja aktualna praca polega więc głównie na nadzorowaniu maszyn, które działają bez zarzutu i przyspieszają cały proces produkcji.