Jakie rodzaje pianek poliuretanowych się wykorzystuje?

Dosyć sporo osób słyszało o czymś takim jak pianka poliuretanowa. Nie jest to nic dziwnego bo w końcu dzięki niej można oczekiwać dobrej termoizolacji poddasza czy różnych innych części budynku. Jednak dobrze byłoby zapoznać się z poszczególnymi rodzajami takiej pianki. Dzięki temu można oczekiwać że wybierzecie najlepszy typ do swojego domu.

Na jakie rodzaje dzieli się pianki poliuretanowe?

profesjonalne izolacje natryskowe pianą poliuretanową - ŚląskOgółem można wymienić takie pianki poliuretanowe jak zwykła, zimowa, niskorozprężna czy dwuskładnikowa. W przypadku pianek zwykłych to stosuje się je w temperaturze zaczynającej się od pięciu stopni. Ogółem są naprawdę dobre, jednak niekiedy trzeba skorzystać z pianki w niższych temperaturach, wtedy korzysta się z zimowego rodzaju. Jest on przystosowany do twardnienia w o wiele niższej temperaturze. Jeśli chodzi o piankę niskorozprężną to ich objętość po użyciu nie jest tak duża jak w przypadku zwykłych pianek. Ogółem są one idealne do precyzyjnych uszczelnieniach przy elementach które mogłyby się uszkodzić. Do tego trzeba zauważyć że posiadają lepsze właściwości izolacji termicznej oraz akustycznej niż zwykła pianka. W przypadku pianek dwuskładnikowych nie korzysta się z wilgoci zawartej w powietrzu tylko z reakcji chemicznej między tymi dwoma składnikami. Dlatego też można używać tej pianki niezależnie od tego jakie dokładnie warunki są w danym miejscu. Jednocześnie należy zauważyć że ich właściwości izolacyjne, wytrzymałościowe oraz klejące są o wiele lepsze niż  przypadku zwykłych pianek. Do tego nie wymagają tak wysokiej temperatury żeby z nich skorzystać. Z pewnością warto zdecydować się na profesjonalne izolacje natryskowe pianą poliuretanową – Śląsk ma dosyć sporo firm które zajmują się tym w porządny sposób. Nie ma większych problemów jeśli chodzi o znalezienie firmy która zapewni jak najlepsze izolowanie poddasza czy czegokolwiek podobnego z pomocą pianki poliuretanowej. Warto więc o tym pamiętać gdy chce się mieć dobrą izolację termiczną.

Trzeba zawsze starać się o to żeby dom miał odpowiednio dobrą izolację termiczną, a można to osiągnąć korzystając z pianek pur. Jednak istotny jest wybór firmy która się tym zajmie, bo mimo wszystko wymaga to sporych umiejętności oraz doświadczenia. Na szczęście nie jest to wcale tak trudne jak się może wydawać.