Jakimi psami są labradory?

Wielu ludzi nie wyobraża sobie życia rodzinnego bez żadnego zwierzęcia. Najczęściej na tych przyjaciół wybieramy czworonogi, które szczekają. Czemu? Ponieważ są wierne, możemy z nimi spacerować, gdy są duże i szkolone mogą nas obronić, są świetnymi towarzyszami, czasem z nami śpią, innym razem nas rozweselają. Po prostu je kochamy, a one kochają nas. Niektóre z nich przygarniamy z ulicy, a do niektórych domów potrzeba wyselekcjonowanego wyboru.

Szczeniak z hodowli – ile powinien kosztować?

szczeniaki labradoraNa przykład tam gdzie są dzieci lub inne zwierzęta, najlepiej sprowadzić psa wesołego i łagodnego. Najlepszym przykładem będzie labrador. Labradory są jednym najłagodniejszych ras, brak im naturalnej agresji – dlatego nie będą nadawać się do stróżowania. Jednak właśnie w powodu łagodności idealnie pasują do domów z dziećmi. Świetnie dogadają się też z innymi zwierzętami, kotami, kanarkami czy królikami. To idealni przyjaciele. Jeśli psa chcemy ułożyć od samego początku, najlepiej wziąć szczeniaka. Nie będzie on nas więcej kochał, ale na pewno będzie bardziej ułożony. Labradory są bardzo posłusznymi zwierzętami, ale jeśli nie chcemy, by na nas skakały szybko musimy je tego oduczać. Te psy są bardzo inteligentne i łapią w lot mnóstwo sztuczek. Dlatego szczeniaki labradora są jedną z najpopularniejszych ras hodowlanych. Zaletą jest również ich piękno. Mało kto się nimi nie zachwyca. Szczególnie urzekające są biszkoptowe osobniki, ale czekoladowe również podbiją serca wielu. Trzeba pamiętać, że choć szczeniak bez naszej pomocy sam urośnie, ale złe nawyki już my musimy wykorzeniać. Nie powinniśmy w okresie szczenięcym za dużo „szaleć” z labradorem, bo później możemy mieć problem z odzwyczajeniem go od tego. Od szczeniaka warto też wiedzieć, jak go odżywiać. Rasa ta uwielbia jeść. Jeśli nauczymy go podjadać między posiłkami, za jakiś czas możemy mieć w domu całkiem dużą kulkę. Cena szczeniaka z rodowodem to około 1500 – 2000 zł.

Jeśli ktoś zaproponuje nam dużo niższą cenę, powinno nam dać to do myślenia. Pamiętajmy, że psy mimo iż są bardzo inteligentne i samodzielne, wymagają naszej opieki, pielęgnacji, miłości i zainteresowania. Kupując szczeniaka bierzemy na siebie zobowiązanie na kolejną dekadę. Pies to odpowiedzialność, która z czasem przechodzi w bezwarunkową miłość.