Kto może otworzyć biuro rachunkowe?

Kiedyś, aby prowadzić biuro rachunkowe trzeba było posiadać od samego ministra finansów odpowiednie certyfikaty i licencje. W dzisiejszych czasach nie jest to już obowiązkowe i praktycznie każdy może otworzyć własne biuro rachunkowe. Dlatego, zanim zdecydujemy się na współpracę, to na początek powinniśmy sprawdzić, czy księgowy ma odpowiednie wykształcenie, a także, czy posiada ubezpieczenie OC.

Ile kosztują usługi księgowe?

rachunkowość toruńWielu przedsiębiorców, zanim zdecyduję się na usługi księgowe, to na początek zastanawia się, ile takie prowadzenie księgowości może kosztować. Wszystko zależy najczęściej od wielkości firmy, jaką posiadamy, ponieważ im mniej dokumentów mamy do rozliczenia w ciągu miesiąca to tym mniejszą cenę będziemy musieli zapłacić. Jednak cena Również zależy od branży, w której działamy, ponieważ wielu księgowych rozlicza tylko i wyłącznie dokumentacje firmy w konkretnej branży. Niektóre zajmują się tylko firmami usługowymi a inne z kolei firmami transportowymi lub spożywczymi. Nie powinniśmy więc szukać najdroższego biura rachunkowego na rynku, ale nie decydować się również na te najtańsze. Powinniśmy poprosić o cennik usług firmy oferującej profesjonalną rachunkowość Toruń to miasto, w którym będziemy mogli za stałą i miesięczną opłatą mieć profesjonalną obsługę księgową. Zanim zdecydujemy się na wybór odpowiedniej księgowej, to również powinniśmy osobiście porozmawiać z biurem rachunkowym, aby upewnić się, że będą oni w stanie pomóc w naszej sytuacji.

Dodatkowo, gdy osobiście się skontaktujemy, to będziemy mogli zapytać o wszystkie szczegółowe informacje i ustalimy, w jakich godzinach możemy kontaktować się z naszym księgowym oraz jakie dokumenty mamy przesyłać do rozliczenia. Warto wybrać takie biuro rachunkowe, które również będzie reprezentować naszą firmę przed wizytami z Urzędów.