Metody błyskawicznego osuszania piwnic

Walka z wilgocią w nieruchomości jest procesem długoterminowym, do którego należy podchodzić w sposób metodyczny oraz kompleksowy. Pierwszym ważnym krokiem będzie ustalenie przyczyny zbierania się nadmiernej wilgoci. Po jego ustaleniu konieczne jest dobranie najbardziej optymalnej metody doprowadzenia nieruchomości do idealnego poziomu wilgotności, bez zbędnego zawilgocenia i nadmiaru wody w powietrzu.

Sposoby na osuszanie piwnic

błyskawiczne osuszanie piwnic - warszawaPierwszym ważnym elementem na etapie ustalenia przyczyn zawilgocenia, powinno być sprawdzenie czy izolacja pozioma jest prawidłowo wykonana wokół całego budynku. Jest ona zauważalna jako linia znajdująca się mniej więcej 15 cm nad powierzchnią gruntów w przypadku budynków bez piwnic. Jeżeli jest ona prawidłowo wykonana, należy zwrócić uwagę czy nie powstały mostki, przy pomocy których woda może się przedostawać w górę -muru. Wilgoć kapilarna może także pochodzić z sąsiednich budynków, jeżeli mury nieruchomości się bezpośrednio stykają, a warstwa izolacyjna tamtej nieruchomości została wykonana na wyższym poziomie. Powodem zawilgocenia mogą być także materiały zgromadzone przy ścianach budynków, jak odpadki poremontowe, gruz czy inne materiały. Należy więc dokładnie sprawdzić, czy ściany są wolne od przylegających do nich materiałów. Nie zaleca się prób pozbywania problemu bez ustalenia jego przyczyny, gdyż może to być nieskuteczne. Jeśli zainteresowało nas prawidłowe oraz błyskawiczne osuszanie piwnic – warszawa jest odpowiednim miejscem do korzystania z usług. Wykonanie szybkiego remontu, na przykład zastosowanie środka przeciw grzybom i zamalowanie wilgoci, spowoduje, iż problem będzie stale nawracał. Można uzupełniać istniejącą izolację, jednak jest to niezalecane działanie, ponieważ nie jest ona w pełni skuteczna. Na etapie budowy nieruchomości wykonawcy zazwyczaj układają między warstwami ścian arkusze izolacyjne ze stali nierdzewnej albo plastiku.

W przypadku starszych nieruchomości osuszanie ścian bywa znacznie bardziej problematyczne oraz wymaga profesjonalnego wykonawstwa. Pomocne w tym wypadku są na przykład preparaty chemiczne wprowadzane w głąb murów, chemikalia wodoodporne, iniekcję krystaliczną, osuszanie elektroosmozą czy iniekcję z zastosowaniem kremu. Bez względu na zastosowaną metodę, konieczne będzie wykonanie poziomej izolacji na ścianach wewnętrznych i zewnętrznych.