Miękkie rożki dla niemowlaków

Noworodki i niemowlaki lubią być ciasno owijane, bo to daje im poczucie bezpieczeństwa i stwarza podobne warunki do tych panujących w brzuszku mamy. Spowijanie sprawdza się u dzieci od urodzenia do około sześciu miesięcy.

Czy rożki są niemowlakom potrzebne?

rożek dla niemowlakaMłodzi rodzice najczęściej kupują dzieciom kocyki, rożki, lub beciki, w których noszą je od pierwszego dnia życia. Już na oddziale położniczym, maluchy są wkładane w rożki, żeby się czuły bezpiecznie i nie zmarzły, gdyż potrzebują nieco wyższej temperatury niż dorośli. Rożek dla niemowlaka jest świetnym pomysłem na prezent, ponieważ na pewno się przyda, a jak z niego wyrośnie, to będzie mu służył jako kocyk, na którym będzie się bawił. Są one uszyte z miękkich i bezpiecznych materiałów, najczęściej jest to bawełna, a w środku jest wypełnienie piankowe, lub ze specjalnej wełny. Znajdziemy także modele wykonane z dwustronnych materiałów, z których jedna to bawełna, a druga to miękki polar, który świetnie grzeje malucha w chłodne dni. W rożku możemy malucha przenosić, kołysać, a także wsadzić do wózka, aby było mu cieplej. Rożki są dostępne z wyjmowanymi usztywnieniami, albo bez. Możemy je praca w pralce bez obawy o ich jakość w temperaturze czterdziestu stopni Celsjusza. Niektóre modele rożków są zapinane na rzep przyszyty po obu stronach materiału, a inne są wiązane sznureczkiem, lub po prostu zakładane. W sprzedaży są dostępne przeróżne wzory gładkich materiałów, oraz polarów z małymi wypustkami, które dzieci lubią ściskać.

Bez wątpienia rożek się bardzo przyda każdemu noworodkowi, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, kiedy maluch przechodzi okres adaptacyjny. Kiedy dziecko podrośnie, to rożek możemy traktować jak cienki kocyk, albo matę, na której maluch będzie się bawił.