Na co uważać wybierając karmę dla suk?

Psy są najlepszymi przyjaciółmi człowieka, uważa się tak od dziesiątek lat. Z pewnością uwielbiamy te zwierzaki i staramy się żeby było im jak najlepiej. Jednak tak jak dla ludzi dieta jest czyś niezwykle istotnym, podobnie jest  przypadku psów. Powinniście świadomie wybrać najbardziej odpowiednią karmę dla danego psa, tak żeby posiadał wszelkie potrzebne składniki odżywcze do prawidłowego rozwoju.

Kiedy suka szczenna powinna więcej jeść?

karma dla suk szczennychO ile przy zwyczajnych psach sprawa jest nieco prostsza, to może skomplikować się jeśli chodzi o suki szczenne. Często ludzie pragną żeby ich suczka posiadała szczeniaki, jednak należy odpowiednio dopasować dietę do jej potrzeb. Mniej więcej do piątego tygodnia od pokrycia, nie trzeba jakoś specjalnie zwiększać podawanej karmy. Posiada wtedy raczej podobne potrzeby co zawsze. Zawsze jednak zwróćcie uwagę na to czego potrzebuje wasza suka, każdy pies jest inny co trzeba mieć na uwadze. Jednak od piątego tygodnia do porodu sprawa się już zmienia. Trzeba wtedy zwiększyć ilość podawanego pożywienia o sporą ilość, tak żeby szczeniaki się dobrze rozwijały. Jednak trzeba pamiętać o tym żeby zwiększyć nie tylko ilość karmy, ale także to jak wiele składników odżywczych posiada. Dlatego radziłbym kupić specjalnie przystosowaną karmę dla takich suk szczennych. Jestem pewien że wyjdzie to na dobre, skoro pragniecie dobra swojego pupila. Żeby szczeniaki mogły się dobrze rozwinąć to suka potrzebuje sporej ilości pożywienia. Dlatego nie powinniście wtedy oszczędzać na karmie. Trzeba zakupić taką która jest najlepiej przystosowana do danego okresu. Producenci przygotowali sporo ofert dzięki którym na pewno uda wam się znaleźć coś odpowiedniego. Jednak trzeba poświęcić na to nieco czasu. Jestem pewien że będziecie zadowoleni z podjętego wyboru o ile kierujecie się jak największym dobrem swojego pupila. Karma dla suk szczennych jest dostępna w wielu sklepach internetowych. Jednak radziłbym wybierać raczej znanych producentów, którzy dbają o jakość takiego pożywienia.

Nie jest łatwo odpowiednio dostosować dietę niezależnie czy chodzi o człowieka czy też o psa. Dlatego w przypadku psów dobrze jest kupować karmy, które zawierają wszystko co jest potrzebne w danej sytuacji. Jest naprawdę sporo rodzajów takich produktów, dlatego powinno wam się udać znaleźć coś najlepszego dla danej suki. Jest to inwestycja o którą warto zadbać.