Na czym polegają spotkania autorskie w księgarniach?

Po kilkunastu miesiącach przerwy w wydarzeniach kulturalnych wszystko powoli zaczyna wracać do normy. Koronawirusowe obostrzenia odchodzą do lamusa, więc wydaje się, że jesteśmy na dobrej drodze do całkowitej normalności. Również księgarnie zaczynają wracać do standardowego trybu działania. Pojawiają się już informacje o pierwszych spotkaniach autorskich, które póki co organizowane są jeszcze dla ograniczonej liczby uczestników.

Autorzy książek chętnie spotykają się z czytelnikami

stanisław krajski - książki od autoraPrzy tej okazji może warto wyjaśnić na czym polegają takie spotkania autorskie w księgarniach. Jeśli ktoś jeszcze nie był na takim spotkaniu to na pewno warto się na takie wybrać. Wszystko polega na wzajemnym promowaniu się księgarni z autorem książek. Autor może skorzystać z księgarni, żeby zaprezentować się swoim czytelnikom, a księgarnia może wówczas przyciągnąć większą liczbę klientów. Ostatnio w jednej z największych księgarni gościem specjalnym na takim spotkaniu autorskim był Stanisław Krajski – książki od autora wraz z jego autografem rozeszły się jak świeże bułeczki w przeciągu godziny. Trzeba jednak przyznać, że ten autor pisze książki niezwykłe, które czytane są przez specyficzną grupę czytelników. Dlatego wszyscy fani jego książek, którzy dowiedzieli się o spotkaniu z autorem stawili się tłumnie w tej księgarni. Każdy chciał kupić książkę tego autora desygnowaną również jego autentycznym autografem. Niewątpliwie spotkania autorskie to najlepsza promocja dla autora książek i księgarni, która go na takie spotkanie zaprasza. Zyskuje również sam autor, bo większość pisarzy ma podpisane umowy z wydawnictwami i wynagrodzenie proporcjonalne do liczby sprzedanych egzemplarzy swoich książek. Dlatego na takim autorskim spotkaniu zależy każdemu – autorowi, księgarni i przede wszystkim czytelnikom.

Miłośnicy literatury bardzo chętnie korzystają z możliwości zakupienia książki bezpośrednio od swojego ulubionego autora. To całkiem fajna sprawa, bo można kupić książkę z autografem autora. Takie książki mają wartość nie tylko sentymentalną, ale po wielu latach zyskują na wartości materialnej. Książka z autografem to nie tylko zwykły wolumen, ale przedmiot mający również wartość kolekcjonerską. A spotkanie z autorem to ciekawe doświadczenie.