Najlepsza maska z filtrem

Wybór idealne maski w dzisiejszych czasach nie jest łatwy, bo znajdziemy ich dziesiątki rodzajów. Mają cenę od kilku do nawet kilkuset złotych, więc rozpiętość jest ogromna. Jednak przy ich wyborze, warto się kierować zagrożeniami jaki występują w naszym regionie.

Dla kogo są maski z filtrem FFP2?

maska z filtrem ffp2W dzisiejszych czasach normą jest, że w sezonie grzewczym mnóstwo osób przemieszcza się po ulicach dużych miast w specjalnych maseczkach, które chronią ich przed wszelkimi zanieczyszczeniami. Jednak nie każda maska będzie tak samo skuteczna. Jeżeli zależy nam na minimalnej ochronie, to wystarczy kupić zwykłą bawełnianą maseczkę za kilka złotych. Gdy chcemy się uchronić przed szkodliwym smogiem, to najlepsza będzie maska z filtrem FFP2, ponieważ jako jeden z nielicznych, potrafi zatrzymać niemalże sto procent wszelkich cząstek płynnych i gazowych unoszących się w powietrzu. Są to maski wielokrotnego użytku, które mają na stałe zamontowany filtr. Można je jedynie dezynfekować specjalnym płynem odkażającym od zewnętrznej strony. Maska jest dostępna w jednym, uniwersalnym rozmiarze oraz posiada elastyczne gumki, które zakłada się za uszy. Filtr FFP2 chroni nasz organizm przez pyłami zawieszonymi PM 2,5 i PM 10, NO2, chlorem czy spalinami. Mogą ją nosić kobiety w ciąży, dzieci, osoby starsze, a także ludzie, którzy mają ciężkie choroby układu oddechowego. Maseczkę można stosować przez cały dzień, a po ściągnięciu zdezynfekować, aby była gotowa do użytku na następny dzień. Takie maski są najskuteczniejsze w walce ze smogiem.

Zakup maski nie jest prosty, ale czytając dokładnie funkcje jakie pełnią zastosowane filtry, możemy wybrać najlepszy model. Ochrona naszego zdrowia jest priorytetem, dlatego warto je zakładać zawsze po wyjściu z domu, kiedy panuje duże zanieczyszczenie.