Najlepsze kamery do rowerów

Jeżdżąc rowerem po ciekawym terenie warto mieć z tego pamiątkę. Filmy z takich wypraw są zawsze chętnie oglądane, nawet nie tylko przez rowerzystów. W Internecie można spotkać wiele osób związanych z tą pasją, którzy zarabiają na publikowaniu materiałów z jazdy. Żeby móc realizować się w taki sposób trzeba mieć rower i dobrą kamerę na niego. Musi ona być wytrzymała i mieć szereg innych, bardzo przydatnych cech.

Jaka powinna być kamera na rower?

kamery sportowe na rowerPrzede wszystkim mówiąc o kamerach zwrócimy uwagę na jakość. Najlepsze z nich obecnie kręcą w rozdzielczości 4K, co jest zupełnie wystarczające do tego, aby publikować materiały wysokiej jakości. kamery sportowe na rower powinny mieć mocny uchwyt, aby nie niszczył się nawet w chwili upadku. Powinien dobrze stabilizować kamerę. Poza tym taka kamera powinna mieć również obudowę zupełnie wodoszczelną oraz odporną na pył. Rowerzysta może poruszać się po różnych terenach, dlatego warto o to szczególnie zadbać. Duża pamięć kamery to również podstawa. Jadąc w długi rajd rowerzysta nie chce zastanawiać się nad tym, gdzie schować zapas kart pamięci. Pomimo wspominanego trwałego uchwytu kamera powinna mieć opcję odczepienia się od niego wtedy, kiedy rowerzysta tego chce. Wydaje się to być podstawą, a zdarzają się takie, w których trzeba demontować cały uchwyt. Kolarz będzie mógł odczepić sprzęt nagrywający i zostawić rower przypięty do stojaka lub po prostu schowany w bezpiecznym miejscu. Dobrze, jeśli kamera będzie stale wysyłać materiał do chmury internetowej. Wtedy nawet po jej zgubieniu będzie można odzyskać wszystkie dotychczasowe nagrania. Jest to także wygodne, jeśli jesteśmy w długiej trasie, a filmy montuje ktoś inny, będący w miejscu z którego wyjechałeś. Taka kamera na pewno zaspokoi Twoje potrzeby nawet w najdłuższej podróży. 

Są rowerzyści, którzy pokonują tysiące kilometrów. Warto jest uchwycić to w obiektywie dobrej kamery sportowej i pokazać innym ludziom. Dla niektórych jest to pasja, a dla innych sposób na życie. Kamera nie zajmuje dużo miejsca i można ją z łatwością przenosić w plecaku lub niewielkiej torebce. Po zamontowaniu na rower trzyma się mocno i filmuje wszystko w dobrej jakości. Bardzo polecam takie rozwiązanie dla zapalonych rowerzystów, nawet na krótszych trasach.