Niezapomniany prezent – książki o wierze

Ostatnio dostałam na urodziny serię książek. Bardzo się z tego powodu ucieszyłam, bo lubię czytać. Postarałam się o wygospodarowanie wolnego czas w ciągu dnia, by przez godzinę poznać to, co zostało spisane w tych kilku egzemplarzach. Im dłużej wczytywałam się w słowa zawarte w książkach, tym bardziej nie mogła się od niej oderwać. Można powiedzieć, że książki z przemyśleniami ojca Augusta Pelanowskiego wywarły na mnie ogromne wrażenie, o którym nawet nie śniłam.

Dobre książki religijne – książki ojca Pelanowskiego

książki pelanowskiego o wierzeNa początku byłam sceptycznie nastawiona do zestawu książek religijnych. Nigdy ich nie czytałam i nie wiedziałam, czy nieznany mi wcześniej paulin zdoła mnie przekonać do siebie poprzez swoje spisane słowa. Teraz, gdy jestem już po lekturze wszystkich książek jedyne czego żałuję to tego, że tak późno je poznałam. Teraz zbiór książek Pelanowskiego zajmuje honorowe miejsce w mojej biblioteczce. Nie chcąc zdradzać fabuły mogę jedynie powiedzieć, że książki pelanowskiego o wierze są bardzo dobrze napisane, prostym językiem, który każdy zrozumie, bez zbędnego patosu i dodatkowych ozdobników literackich. Jeszcze nie poznałam wszystkich tytułów, które wydał Pelanowski, ale wiem, że są one polecane przez osoby, które się już z nimi zetknęły. Autor w jasny sposób tłumaczy dzisiejszy świat i wyjaśnia jak odnaleźć w nim Boga. Jest też głosem osób zagubionych, poniżonych i niekochanych, których można znaleźć na każdym kroku wśród nas. Nawołuje do trwania w wierze i do zrozumienia planów boskich dla nich. Paulin zauważa dlaczego obecni katolicy inaczej pojmują wiarę niż ich przodkowie i dlaczego tak wiele osób odchodzi z Kościoła jako wspólnoty. Przeczytane przeze mnie książki były miejscami trudne do pojęcia, ale odczuwałam, że przez nie przemawia do mnie sam Bóg. Pojęcie niektórych zdań zajmie mi całe życie.

Niedługo moja przyjaciółka ma urodziny. Ona również jest zagubioną duszą w tej betonowej dżungli, potocznie zwanej życiem. Mam nadzieję, że księdza ojca Pelanowskiego również trafią do jej serca i poczucie się lepiej po przeczytaniu dlaczego niektóre rzeczy się dzieją i nie mamy na nie wpływu. Sama jestem ciekawa jej wrażeń po lekturze i już nie mogę się doczekać jak będziemy wspólnie rozmawiały o tym, co przeczytałyśmy.