Pasek nie tylko do spodni

Na co dzień zajmuje się aranżacją gabinetów kosmetycznych i fryzjerskich. W dzisiejszych czasach jest bardzo duży popyt na takie usługi, więc też ciągle powstają nowe punkty. Dla mnie to bardzo dobra wiadomość, gdyż mam pełne ręce roboty i zapełniony kalendarz nowymi projektami. Dodatkowo telefon się urywa z coraz to nowymi klientami, którzy szukają pomocy w zaprojektowaniu wnętrza swojego gabinetu. 

Lustro, jako ciekawy element wnętrza

lustro na paskuW aranżacji tego rodzaju gabinetów, kieruję się zasadą, że miejsce to musi być przyjemne dla klientów. Oni przychodzą tu odpocząć, zrelaksować się, nabrać nowej siły i energii do dalszych działań. Dlatego też porzuciłam jaskrawe kolory, które męczą oczy, a skupiłam się stonowanych barwach. W takim otoczeniu dużo lepiej się człowiek czuje. Mniej przytłoczony. Do takich barw dobrałam ciekawe dodatki. Nie muszę one od razu rzucać się w oczy, ale mogą sprawiać, że osoba, która nie nie popatrzy na pewno dłuższą chwilę zawiesi oko. W takich miejscach kluczową rolę odrywają lustra. Umówmy się, że u fryzjera, czy kosmetyczki jest to kluczowe wyposażenie. Nie chciałam dawać nudnych luster, wręcz wklejonych w ścianę, które wszędzie wyglądają tak samo. Ostatnio znalazłam piękne lustro na pasku, które prezentuję się naprawdę ciekawie. Co jest dużym plusem, takich luster, to możliwość wymiany pasków. Możemy odejść od monotonnej czerni i zamówić paski w przeróżnych kolorach, z różnymi wzorkami, skórzane, czy też z innego materiału. Mój ostatni projekt salonu fryzjerskiego opierał się na tym, że była biała, ceglana ściana, a na niej wisiały właśnie lustra na pasku. Nie na pierwszym lepszym pasku. Właścicielka znalazła stronę, gdzie może kupić takie paski chyba we wszystkich kolorach, jakie istnieją. Dla niej to bardzo fajne rozwiązanie, gdyż te paski może wymieniać, przez co zawsze nadaje inny charakter pomieszczeniu. Nie jest nudno, a klientki bardzo sobie chwalą taki pomysł i często zwracają uwagę na te paski. 

Przy projektowaniu takich miejsc, gdzie klienci przychodzą się zrelaksować, pamiętajmy o stonowanych kolorach, ale ciekawych dodatkach, które zwrócą uwagę. Dzięki takim szczegółom klienci zapamiętają nasze salon, czy też gabinet i będą dużo chętniej wybierać właśnie nasze usługi. Ja sama z większą przyjemnością wybiorę się do takiego salonu, niż do kolejnego nudnego pomieszczenia, gdzie nic mnie nie zaskoczy.