Płyny Renu czyszczą i nawilżają soczewki kontaktowe

Z roku na rok producenci tworzą coraz to lepsze i nowocześniejsze soczewki kontaktowe, które są alternatywą dla osób noszących okulary. Obecnie produkowane są soczewki, które przepuszczają powietrze, tak by oko było odpowiednio chronione. By soczewki były utrzymane w czystości należy dopasować do nich odpowiedni płyn czyszcząco-nawilżający jak Renu.

Płyny Renu zapewniają komfort noszenia czystych soczewek 

renu płyn do soczewekSoczewki kontaktowe to wygoda i komfort dla osób, które mają dużą wadę wzroku, a nie lubią nosić okularów. Nic w tym dziwnego, gdyż okulary często parują pod wpływem zmiennej temperatury, często się zsuwają albo zostawiają bolesne odciski na nosie. Warto jednak wiedzieć, że soczewki będą nam służyły dłużej, gdy dobierzemy Renu płyn do soczewek, który wlewamy do specjalnych i dołączonych do niego tzw. koszyczków. Nasze soczewki są wówczas odpowiednio nawilżone i jednocześnie oczyszczone z osadów, które gromadzą się na ich powierzchni podczas noszenia. Płyny Renu działają podobnie, jak sztuczne łzy, które wkraplamy do oka, by było one odpowiednio nawilżone. Nadto, są produktem bardzo łatwym w użyciu, gdyż nasze soczewki wkładamy do „koszyczków”, a następnie wlewamy do nich płyn. Obecnie płyny do soczewek są tak dobrej jakości, że czyszczą nasze soczewki bez potrzeby ich pocierania, które miałoby na celu oczyszczenie powierzchni z osadów. Bez dobrego płynu nasze soczewki będą wysychać, a my będziemy czuć dyskomfort podczas noszenia soczewek kontaktowych. Sucha soczewka uwiera oko, a my mamy wrażenie, iż pod powieką mamy ziarenko piasku. Z tego też powodu tak ważne jest dbanie o utrzymanie soczewek w czystości. Warto również mieć na uwadze, iż Renu płyn do soczewek jest płynem, którego możemy używać nosząc soczewki kontaktowe różnych producentów, a także idealnie dbają zarówno o soczewki twarde, jak i te, które nosimy przez dwa tygodnie, czy miesiąc. Nadto, płyn jest bardzo wydajny i jego duża butelka wystarczy na kilkanaście tygodni.

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż noszenie soczewek kontaktowych do duże ułatwienie dla osób mających różne wady wzroku, jak astygmatyzm, krótkowzroczność, czy dalekowzroczność. Wszystkie one wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki produktom takim, jak Renu płyn do soczewek będą one nam dłużej służyć z uwagi na gwarancję zachowania czynności. Nadto, nasze oko będzie odpowiednio nawilżone.