Praktyczne rzepy tapicerskie

Od kilku lat prowadzę wraz z bratem zakład tapicerski, zajmujemy się m.in. produkcją nowoczesnych sof, narożników oraz foteli, które wyróżniają się ciekawym designem oraz praktyczną konstrukcją. Większość naszych produktów można dowolnie składać oraz rozkładać, wedle własnych potrzeb. Sporą popularnością wśród klientów cieszą się zwłaszcza meble z rzepami tapicerskimi, które umożliwiają szybką zmianę obicia mebli. 

Meble z rzepami tapicerskimi 

rzepy tapicerskieW zeszłym roku wypuściliśmy nowoczesną linię mebli AGORA, które wyróżniają się prostymi, geometrycznymi kształtami. Do produkcji owych mebli zdecydowaliśmy się użyć jednolite, bawełniane tkaniny najwyższej jakości, które sprowadziliśmy aż z Paryża. Materiały te okazały się jednak na tyle delikatne, że zmuszeni byliśmy zrezygnować ze standardowych zamków błyskawicznych, które stosowaliśmy przy produkcji puf, narożników oraz tapczanów. Podczas produkcji bardzo dobrze sprawdziły się natomiast specjalne rzepy tapicerskie, które udało nam się zakupić w dobrze zaopatrzonej hurtowni. Naszą uwagę zwróciły zwłaszcza niezwykle wytrzymałe i solidne rzepy dwustronne typu back to back. Model ten posiadał grube, sztywne haczyki oraz pętelki, które idealnie do siebie przywierały. Zakupione przez nas taśmy rzepowe były również bardzo elastyczne, mogliśmy je więc wszywać zarówno w okrągłe poduszki, jak i prostokątne obicia tapicerki. Zakupione przez nas akcesoria tapicerskie od spodu podklejone były specjalną warstwą klejącą, którą wystarczyło jedynie rozgrzać do odpowiedniej temperatury, a następnie przytwierdzić do wybranego materiału. W hurtowni zostaliśmy jednak poinformowani o tym, że rzepy tapicerskie można również wszywać w materiał. Z racji tego, że sprowadzone przez nas tkaniny były bardzo delikatne i cienkie, zdecydowaliśmy się nie ryzykować – przytwierdzaliśmy więc rzepy za pomocą kleju, metoda ta bardzo dobrze się u nas sprawdziła. Warto również podkreślić, że akcesoria te udało nam się zakupić w bardzo atrakcyjnej cenie hurtowej. 

Zakupiliśmy łącznie aż piętnaście zwojów kolorowych rzepów o różnej grubości i szerokości. Staraliśmy się wybierać jedynie jasne, bazowe kolory (m.in. biel, beż, grafit oraz błękit), które współgrały z kolorami zakupiony przez nas tkanin. Muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolony z zakupionych przez nas rzepów, które okazały się być bardzo wytrzymałe i przede wszystkim praktyczne. Dzięki nim nasi klienci mogą samodzielnie zmieniać obicia mebli.