Przygotuj swoje auto na wiosnę

Wiosna to czas, kiedy robimy w domu porządki. Myjemy okna, dywany, ścieramy kurze z najbardziej niedostępnych zakamarków naszych domów. Jest to także czas, kiedy warto zadbać o kondycję naszego samochodu, która mogła trochę ucierpieć w czasie zimy. Wiosną należy usunąć z auta wszystkie zanieczyszczenia, wraz z solą drogową i odświeżyć wygląd karoserii.

Jaką pastę polerską wybrać?

pasty polerskie do karoseriiJak tego dokonać? Nie trzeba oddawać samochodu do myjni, żeby ktoś nam go wyczyścił za grube pieniądze. Możemy sami kupić odpowiednie środki czyszczące i własnoręcznie odświeżyć nasze auto. Należy jednak pamiętać przy tym, że woda z mycia samochodu nie może dostać się do wód gruntowych, ani do systemu kanalizacji, trzeba ją w odpowiedni sposób zutylizować. Po umyciu auta nadchodzi czas, żeby zabezpieczyć lakier przed powstawaniem rys i zabrudzeń. Pomogą nam w tym pasty polerskie do karoserii. Od czego zacząć polerowanie karoserii? Pierwszym krokiem jest oczyszczenie powierzchni lakieru glinką, z zabrudzeń, których nie zmyje żaden szampon do aut. Następnie, jeśli na lakierze są widoczne jakieś niedoskonałości, na przykład hologramy, możemy zastosować mleczko polerskie, które je usunie. Jeśli nasz samochód pokrywają głębokie rysy, warto także użyć koloryzującej pasty polerskiej w formie kredki, która znakomicie maskuje nawet głębokie rysy – sprawia, że stają się one niewidoczne gołym okiem. Ostatnim krokiem jest wypolerowanie karoserii przy pomocy odpowiedniej pasty. Jaką jednak wybrać? Jeśli zależy nam na tym, aby nasze auto zostało wypolerowane na wysoki połysk, warto sięgnąć po pastę polerską uniwersalną. Dzięki specjalnej formule sprawia ona, że powierzchnia lakieru lśni niczym tafla lustra. Na koniec całego zabiegu poleca się użycie past ochronnych, które zabezpieczą auto przed zarysowaniami spowodowanymi na przykład przez ziarenka piasku, lub utworzą hydrofobową powłokę, która będzie znacznie spowalniać proces powstawania rdzy.

Karoseria jest dla naszego auta tym, czym dla nas skóra – warto więc o nią dbać ze szczególną uwagą, aby jak najdłużej zachowała swoje właściwości. Odpowiednie dobranie past polerskich pozwoli nam nie tylko nadać naszemu autu piękny wygląd, ale także ochronić je przed działaniem różnych, szkodliwych czynników atmosferycznych i urazami mechanicznymi.