Rower na długą wycieczkę

W tym roku planuje dość intensywnie spędzić wakacje. Czeka mnie kilka wyjazdów w Polsce i zagraniczny urlop. Jednym z moich celów jest udział w wycieczce rowerowej, którą organizują moi znajomi. Planowana jest dość długa trasa z dwoma noclegami. Będzie to pewnego rodzaju wyzwanie fizyczne, jednak na tyle przyjemne, że już nie mogę się doczekać wyjazdu. Przede mną jednak jeszcze sporo przygotowań.

Kupujemy niedrogi rower górski

tanie rowery górskieZbliżają się wielkimi krokami wakacje, pogoda za oknem sprzyja zaś snuciu wyjazdowych planów. Ja mam już zaplanowane całe wakacje. Wśród licznych atrakcji jest też pewien wyjazd, którego wręcz nie mogę się doczekać. Moi znajomi organizują kilkudziesięciu kilometrową wycieczką rowerową. Wyprawa ta ma trwać aż trzy dni. Po drodze mamy już zarezerwowane dwa noclegi. Dla mnie będzie to na pewno spore fizyczne wyzwanie. Zaczęłam więc niedawno przygotowywać swój organizm do tak dużego wysiłku. Odkurzyłam rower i przy okazji kilku krótkich treningów odkryłam, że będą musiała kupić sobie nowy sprzęt. Mój wysłużony rower nie będzie się już bowiem nadawał na tak długą trasę, nawet, gdyby miała go poddać całkowitej naprawie. Bardziej opłaca się zainwestować w zupełnie nowy model. Na szczęście w sklepach są teraz liczne wyprzedaż i można w nich dostać tanie rowery górskie w bardzo dobrej jakości. Rower górski idealnie nada się na taką wyprawę, którą planujemy. Będziemy bowiem jeździć po głównie lasach, gdzie teren jest bardzo nierówny. Na zakup roweru udam się z moim bratem, który zna się na rowerach jak mało kto. Pomoże mi dobrać sprzęt idealny na moje potrzeby, a przede wszystkim dopasowany do mojego wzrostu. Jestem dość niska i muszę mieć mniejszą średnicę koła, niż te najbardziej standardowe. Na pewno mój nowy rower górski będzie niezbyt toporny, ala na tyle wytrzymały, żeby poradzić sobie w nieco trudniejszych warunkach terenowych.

W tym roku czeka mnie całkiem przyjemne wyzwanie. Jadę na kilkudniową wycieczkę rowerową. Podczas przygotowań do niej okazało się, że będę musiała kupić sobie nowy rower górski, bo ten, co mam, odmówił posłuszeństwa. Nawet się ucieszyłam, bo teraz będę przynajmniej miała idealnie dopasowany do moich potrzeb model, który mogę mieć pewność, że nie zawiedzie mnie na trasie.