Sklepowy system monitoringu o najwyższej jakości

Monitoring standardowego osiedlowego sklepu nie był dla naszej firmy niczym nowym, gdyż mieliśmy największe doświadczenie jeśli chodzi o pracę właśnie na takich obiektach. Dlatego też nowe zlecenie, dotyczące monitorowania dużego centrum handlowego było dla nas nie lada wyzwaniem, do którego musieliśmy przede wszystkim dopasować odpowiedni plan ochrony. Sklep o tak dużej powierzchni rządził się zgoła innymi prawami niż dotychczasowe obiekty, więc i system monitoringu musiał zostać przystosowany odpowiednio.

Najnowocześniejszy system monitoringu do sklepu

nowoczesny monitoring sklepu w BydgoszczyBrak doświadczenia na danym typie obiektów często powodował rezygnację lub przekazanie usług innej firmie. My mieliśmy jednak renomę najlepszej firmy instalującej nowoczesny monitoring sklepu w Bydgoszczy, dlatego też musieliśmy to wyzwanie podjąć. Przede wszystkim, na obiekcie tego typu potrzebny był system o najwyższej jakości obrazu. Nie było ograniczeń co do powierzchni serwerowni, więc można było śmiało założyć infrastrukturę najwyższej jakości, o największej pojemności dysków rejestratorów. Były one o tyle potrzebne, iż w wypadku tak rozległego sklepu należało zamontować dużą ilość kamer o jak najlepszej dokładności. Duża powierzchnia oznaczała również, iż sklep został podzielony na trzy części, a każda była obsługiwana przez jednego operatora. Zdecydowana większość kamer była obrotowa, ustawiona wedle poleceń operatorów w taki sposób, by dawać jak najlepsze i największe pole widzenia. Nawet największe natężenie ruchu w polu widzenia nie obciążało wydajności kamer i nie powodowało spowolnień, czy zakłóceń obrazu w żaden sposób. By jeszcze bardziej uszczelnić i usprawnić system monitorowania, w każdej z trzech części została zamontowana kamera tubowa. Zostały one umiejscowione w taki sposób, by mieć jak największe pole widzenia na wyznaczonym odcinku sklepu, gdyż były zazwyczaj podstawowym narzędziem dla operatorów.

Tubowe kamery miały jeszcze lepszą jakość obrazu niż obrotowe, gdyż głównie były używane do aktywnej obserwacji, więc posiadały świetne parametry aktywnego czyszczenia obrazu podczas zbliżania oraz ruchu. W miejscach do których obrotowe kamery nie sięgały z jakiegoś powodu, zostały założone kamery stacjonarne, zazwyczaj ukryte w atrapach wykrywaczy dymu.