Solidny poliwęglan komorowy

Wraz z rozwojem cywilizacji powstaje wiele różnych materiałów stosowanych w budownictwie. Wiele z nich powstaje w laboratoriach chemicznych. Tworzywa sztuczne niekiedy w tej branży okazują się wręcz nieocenione. Dziś chciałbym przedstawić Państwu jeden z takich materiałów, który w ostatnich latach dość mocno zrewolucjonizował rynek tworzyw sztucznych stosowanych w budownictwie.

Mocne płyty z poliwęglanu

poliwęglan komorowy 10mmCzytając wstęp zapewne sporo osób domyśliło się o jakim tworzywie może być mowa. Otóż chodzi oczywiście o wytwór jakim jest poliwęglan. Obecnie płyty z tego materiału występują w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest poliwęglan komorowy wyposażony w luki wypełnione powietrzem. Drugim zaś typem jest płyta z poliwęglanu litego, która po prostu składa się z czystego poliwęglanu z jakiego formowane są te płyty. Płyty dostępne w sprzedaży występują również w różnych wersjach jeśli chodzi o grubość. Często możemy spotkać w marketach poliwęglan komorowy 10mm czy też taki, którego grubość wynosi aż 16mm. Jak się zapewne Państwo domyślają różnice w grubości płyt poliwęglanowych mają bezpośrednie przełożenie na wytrzymałość takiej płyty. Tak czy inaczej każda płyta poliwęglanowa jest bardzo odporna na różne czynniki. Poddawano te płyty różnym testom i jak się okazało skutecznie odpierały one ataki związane z uderzeniami jak również z bardzo wysoką lub bardzo niską temperaturą. Nawet bardzo duże nasłonecznienie nie jest w stanie uszkodzić takich płyt.

Jedynym minusem jaki można postawić obok poliwęglanu jest to, że ulega on promieniowaniu ultrafioletowemu. Niemniej jednak tyczy się to tylko czystego poliwęglanu, z którego obecnie płyty już raczej nie powstają. Producenci stosują pewne zabezpieczenie przed promieniowaniem i pokrywają płytę cienką warstwą akrylu.