Spotkanie z agentem ubezpieczeniowym w sprawie samochodu

Prawo jazdy posiadałam od kilkunastu lat, ale nie jeździłam samochodem, ponieważ nie miałam takiej potrzeby. Kiedy jednak się wyprowadziłam i musiałam dojeżdżać do pracy do innego miasta, to konieczny był zakup samochodu. Udało mi się kupić dość ekonomiczne auto.

Samochód ubezpieczony za małe pieniądze 

ubezpieczenie samochodu szczecinSamochód musiałam ubezpieczyć, ponieważ sprzedający nie przekazał mi polisy. Niewiele miałam czasu na załatwienie formalności a zależało mi na tym, żeby znaleźć tanie ubezpieczenie samochodu Szczecin był ogromnym miastem i ubezpieczalni było też dużo, dlatego wybór był tak utrudniony. Sąsiad od razu zauważył nowy samochód i do mnie przyszedł, żeby zagadać. Dobrze się złożyło, ponieważ płacił niskie ubezpieczenie i polecił mi agenta, który mu wszystko załatwiał. Zadzwoniłam od razu do tego ubezpieczyciela i przez telefon podałam mu wszystkie dane dotyczące posiadanego przeze mnie pojazdu. Ubezpieczyciel na podstawie tych danych porównał różne oferty i wybrał dla mnie tę najkorzystniejszą. Kiedy dowiedziałam się ile zapłacę za cały rok za ubezpieczenie samochodu, to aż nie mogłam uwierzyć, że udało się załatwić tak tanio. Tego samego dnia spotkałam się z agentem ubezpieczeniowym i podpisałam polisę. Mogłam dzięki temu bezpiecznie jeździć samochodem, ponieważ posiadałam aktualne OC. Byłam wdzięczna sąsiadowi, że dał mi namiary na swojego agenta ubezpieczeniowego, ponieważ udało mi się wszystko załatwić od ręki i na dodatek bez wychodzenia z domu.

Dojazd do pracy zajmował mi czterdzieści minut, ale droga była prosta, więc nie stanowiła dla mnie wyzwania. Długo nie siedziałam za kółkiem i początkowo miałam obawy, ale jak się szybko okazało, były one całkowicie niesłuszne. Byłam dobrym kierowcą i zawsze przestrzegałam przepisów.