Szybkie czyszczenie dywanu

Dywany i wykładziny na naszych podłogach będą wyglądać dobrze, jeżeli będziemy o nie właściwie dbać. Nie da się ich uchronić przed zabrudzeniem, ale można właściwie czyścić, przez co na długi czas będą wyglądać jak nowe.

Czy pranie dywanu jest bezpieczne?

pranie dywanów kraków cennikPo dywanach w naszym domu chodzimy każdego dnia, podobnie jak nasze zwierzęta. Dodatkowo często wylewają się nam na nie różne płyny lub spadają resztki jedzenia. To zdecydowanie nie polepsza ich stanu i powoduje, że stają się szare, zaplamione, a także klejące. Tak dywan bezapelacyjnie nadaje się tylko do profesjonalnego czyszczenia, ponieważ nie pomoże mu samo odkurzania czy wytrzepywanie. Jeżeli interesuje nas pranie dywanów Kraków cennik jest uzależniony od rodzaju włosia wielkości dywanu. Profesjonalne pranie jest całkowicie bezpieczne, a nawet polecane dla każdego dywanu, gdyż powoduje skuteczne jego odświeżenie. Czasem pomimo stosowania domowych metod czyszczenia dywan nadal nieładnie pachnie, ponieważ w jego głębszych warstwach wciąż są bakterie i brud. Pozbyć się ich można tylko poprzez zastosowanie odpowiednich środków piorących i odkażających, którymi dysponują pralnie. Taka usługa składa się z kilku etapów, z których najważniejszym jest dokładne oczyszczenie powierzchni dywanu ze stałych zabrudzeń takich jak kurz, piach czy sierść zwierząt. Później dobierany jest odpowiedni detergent i ewentualny środek odplamiający na trudne zabrudzenia. Na końcu dywan jest dokładnie suszony i odświeżany, po czym trafia do klienta.

Niejednokrotnie klienci są mile zaskoczeni efektem końcowym usługi, ponieważ otrzymują z powrotem prawie nowy dywan. Po takim czyszczeniu odzyskuje on naturalny kolor i świeży zapach, który utrzymuje się przez wiele tygodni. Pranie dywanu warto wykonać choć raz na czas, aby zachował on idealny stan.