Szybkie zalegalizowanie miernika elektrycznego w pracy

Dostałem informację, że w mojej firmie będzie przeprowadzony audyt. Taka informacja oznaczała jedno – upewnienie się, że wszystko działa sprawnie i wszystkie normy są odpowiednie. Nic nie mogło nas zaskoczyć negatywnie. Pozytywna opinia audytora była dla mnie bardzo ważna i każdy mój pracownik musiał mieć tego świadomość. Dlatego też wszyscy wiedzieli, by w razie jakichś wątpliwości przychodzić do mnie i mówić o problemach, które muszą wręcz być rozwiązane przed audytem.

Mierniki elektryczne – zamówienie szybkiej legalizacji

szybka legalizacja mierników elektrycznychWłaśnie dlatego jeden z pracowników pewnego dnia przyszedł do mnie, podzielić się swoją obserwacją. Wytłumaczył on, że przyglądał się wynikom mierników elektrycznych i uważa, że pokazują one trochę zakrzywione wskazania. Jego zdaniem mogą one trochę zaniżać prawdziwy wynik, jednak pewności nie ma. Uznał jednak, że warto o tym powiedzieć. I bardzo dobrze zrobił, było jednak coraz mniej czasu na reakcję. Potrzebna mi była szybka legalizacja mierników elektrycznych, dzięki czemu wiedziałbym na pewno, czy działają one dobrze czy źle, a jeśli dobrze, to dostałbym potwierdzenie w dokumentach, że wszystko jest tak, jak powinno. A to było ważne – trzeba było jednak zdążyć przed audytem. Udało mi się znaleźć usługę legalizowania mierników, która może zostać szybko wykonana. Zamówiłem więc ją, umówiłem się z fachowcami i czekałem na nich. Podpięli się oni do naszych mierników, by wskazać jakiekolwiek różnice od norm, które ustalali producenci tych urządzeń i pozostało nam jedynie czekać. Jakaż była moja ulga, po tym jak okazało się, że wszystko działa poprawnie i mierniki pokazują odpowiednie wskazania. Cieszę się, że pracownik zwrócił jednak na to uwagę, bo mielibyśmy duży problem, gdyby mimo wszystko coś było nie tak. Teraz tego na pewno uniknęliśmy.

Panowie od mierników pozostawili mi odpowiednie zaświadczenie, więc wszystko już miałem uregulowane pod każdym możliwym względem. Akurat w trakcie audytu mierniki sprawdzane nie były, ale już nam się zdarzało wcześniej, że i one były kontrolowane. Najważniejsze jednak jest zabezpieczenie na każdą okazję – a ja już takie miałem i wiedziałem, że nikt mnie niczym zaskoczyć w mojej firmie nie może. Nie zdziwiłem się więc, że audyt przeszliśmy perfekcyjnie.