Z czego wykonuje się szamba betonowe?

Szamba betonowe najczęściej wykonuje się z prefabrykowanych elementów żelbetowych oraz betonowych. Najwięcej produkuje się szamb jednokomorowych, które przykryte są płytą żelbetową i najczęściej składają się z dwóch połączonych skorup. Zbiorniki betonowe są bardzo ciężkie w transporcie i trzeba je transportować odpowiednim samochodem.

O czym pamiętać przed przyjazdem szamba?

szambo betonowe KrakówZawsze kilka godzin przed przyjazdem szamba na teren, gdzie zostanie zainstalowany, powinniśmy pomyśleć o przygotowaniu odpowiedniego wykopu. Oprócz wykopu musimy również pamiętać o tym, aby umożliwić dojazd dużemu samochodowi ciężarowego, aby umożliwić bezpieczny rozładunek i wstawienie zbiornika do wykopu. Po osadzeniu zbiornika w wykopie monter będzie układał specjalną warstwę spoiny cementowej, która połączy górną część zbiornika. Wszystkie miejsca, w których występują łączenia są odpowiednio zabezpieczone warstwą zaprawy wodoszczelnej. Od zbiorników plastikowych zdecydowanie solidniejsze jest szambo betonowe Kraków to miasto, w którym mamy wyższy poziom wód gruntowych i taki zbiornik posiadający duży ciężar pewniej osadzi się na działce w gruncie. Jeśli mamy pewność, że w przyszłości będzie budowana kanalizacja miejska, to zdecydowanie najlepiej wybrać szambo jednokomorowe, z którego będą opróżnianie co kilka miesięcy ścieki. Będziemy musieli wtedy umówić się na wizytę szambiarki, która będzie oczyszczać nasze szambo.

Szamba wykonane z tworzyw sztucznych są zdecydowanie lżejsze i takie zbiorniki Możemy również wykorzystać na deszczówkę albo Osadnik w przydomowej oczyszczalni ścieków. Szambo plastikowe bardzo łatwo jest później wykąpać i przetransportować do innego miejsca. Niestety nie mają one tak dużej wytrzymałości, jak szamba betonowe, szczególnie na duże obciążenia.