Zastosowanie szafek wiszących w łazienkach

Inwestorzy, którzy budują wielorodzinne obiekty mieszkalne, coraz częściej tworzą małe mieszkania. Popyt na niewielkie kawalerki jest coraz większy. Kiedy już zdecydujemy się na kupno małego mieszkania, powinniśmy liczyć się z tym, że będziemy posiadali bardzo mało miejsca na przechowywanie różnego typu rzeczy. Jednym z pomieszczeń, które bardzo ulegają zmniejszeniu podczas cięcia metrażu, jest łazienka.

Szafki wiszące ratunkiem dla małych łazienek

szafki łazienkowe wisząceKiedy ledwo wystarcza nam miejsca, aby w łazience umieścić przybory sanitarne oraz pralkę stajemy przed dużym dylematem. Rzeczy, które posiadamy, ostatecznie i tak będzie trzeba gdzieś umieścić, a niewielka szafka znajdująca się pod zlewem, po prostu nie pomieści wszystkiego. Producenci po raz kolejny wyszli naprzeciw oczekiwaniom użytkowników i oferują bardzo szeroką gamę szafek podwieszanych. Zastosowanie takiego rozwiązania sprawia, że zyskujemy szczególnie cenną w małych pomieszczeniach przestrzeń, w której możemy umieszczać najpotrzebniejsze rzeczy. Szafki łazienkowe wiszące są dostępne w wielu wariantach materiałowych, w niezliczonej skali wielkości oraz kolorów. Nad zlewem doskonale sprawdzi się wąska szafka wisząca z lustrem. Nie będziemy mogli umieścić w niej większych rzeczy, jednak spokojnie schowamy tam kubek ze szczoteczką do zębów oraz inne podstawowe kosmetyki. Dodatkowym atutem zastosowania tej szafki jest to, że w każdej chwili mamy pod ręką najważniejsze, najczęściej używane produkty. Kiedy zależy nam na tym, aby szafka była bardziej pojemna, możemy poszukać rozwiązania, które doskonale wpasuje się w przestrzeń nad pralką lub w wąskiej przestrzeni obok kabiny prysznicowej. W sklepach znajdziemy różnej wielkości szafki wykonane z tworzywa lub specjalnych sklejek drewnianych, które są odporne na wilgoć i zanieczyszczenia. Wszystkie te cechy są bardzo istotne w wyborze mebli do łazienki, w której jest bardzo duża wilgotność powietrza.

Szafki podwieszane łazienkowe są dostępne w wielu kolorach i motywach. Dzięki temu mamy wiele możliwość dopasowania wyglądu szafek do położonych wcześniej płytek gresowych. W przypadku, kiedy w dostępnych w sklepach modelach nie znajdziemy rozwiązania idealnego dla siebie, w większości przypadków, możemy złożyć specjalne zamówienie na meble wykonane pod wymiar.