Zdrowotne kąpiele kwasowęglowe

Osoby, które mają problemy ze zdrowiem, często udają się do ośrodków uzdrowiskowych, sanatoriów i innych tego typu miejsc, żeby poddać się różnym zabiegom i leczeniu pod okiem specjalistów oraz terapeutów. Jednym ze sposobów na poprawę stanu zdrowia są lecznice kąpiele.

Uzdrawiające kwasowęglowe kąpiele

kąpiele kwasowęgloweJedną z opcji uzdrawiających kąpieli są kąpiele kwasowęglowe, które zyskują coraz większą popularność. Tego typu zabieg zaliczany jest do hydroterapii. To kąpiel w basenie napełnionym leczniczą wodą, która zawiera kwas węglowy. Temperatura wody wynosi zazwyczaj ponad 30 stopni Celcjusza. Istnieje również możliwość suchej kąpieli, kwas węglowy jest wtedy wykorzystywany bez użycia wody. Takie kąpiele zalecane są osobom, które mają kłopoty z układem krążenia. Obniżają nadciśnienie, a wydolność krążenia znacznie się poprawia. Poza tym, kąpiele kwasowęglowe zalecane są między innymi przy chorobach reumatycznych i cukrzycy. Mokra kąpiel z użyciem kwasu węglowego powinna trwać od dziesięciu do dwudziestu minut i być powtarzana do czterech razy w tygodniu. Sucha kąpiel nieco się różni. Odbywa się w specjalnych komorach lub niewielkich pomieszczeniach bez użycia wody. Zabieg jest krótszy niż podczas kąpieli mokrej oraz bardziej higieniczny. Działanie obu kąpieli nie różni się między sobą. Kąpiele wykazują takie same dobroczynne działanie na zdrowie, minimalizują stany zapalne w organizmie człowieka, poprawiają krążenie krwi i pomagają w walce z nadciśnieniem.

Przed zastosowaniem tego typu kąpieli należy skonsultować się z lekarzem, który oceni stan zdrowia i wyrazi zgodę na tego typu zabiegi. Wodolecznictwo jest coraz bardziej popularne. Hydroterapia znajduje się w ofertach sanatoriów, ośrodków rehabilitacyjnych oraz salonach spa.